Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Vôľa
Veľmi problematický pojem, ktorý používa psychológia a psychiatria. Pokiaľ myslíme ľudská vôľa, tak tá je v prvom rade vybudovaná výchovou rodičov, spoločnosti, školy a štátu. Uvedomme si, že sa rodíme ako zvieratá a keby sme nedostali výchovu a vzdelanie k ľudskosti, tak by sme sa chovali ako divé zvieratá. Teda tu je základ k tomu, aby sme dosahovali určité ciele a používali na to určité prostriedky. V tomto smere sú nám vštepované ciele a prostriedky na ich dosiahnutie, určité vzory a osobnosti. Potom je vôľa formovaná aj vlastnými túžbami každej osobnosti. Ezoterik zvyčajne odmietne ciele a prostriedky ich realizácie. Vytvára si jedinečné životné ciele a intenzívne smeruje do sveta mŕtvych spomienok ľudí a zvierat. Uvedomuje si iný zmysel života ako bežní ľudia a svoju vôľu preorientuje zvyčajne na tento nekonečný a nesmrteľný sektor. Vôľu tvoria aj návyky z detstva. Napríklad niekto bol vedený k súťaživosti, dravosti a rivalite. Niekto bol vychovávaný doslova ako vojak a život berie ako súboj bez zbraní. Silu vôle tvoria aj biologické a genetické predpoklady. Prehnaná sila vôle môže viesť k fanatizmu a sebazničeniu. Osoba nepozná mieru sile vôle. U niektorých ľudí sa môže postupne strácať sila vôle. Nedokážu myslieť, nedokážu sa postaviť, nedokážu prísť niekde na čas a podobne. Silu vôle dobre podporuje trvalé programovanie a vizualizovanie toho, čo chceme dosiahnuť. Silu vôle napravuje aj chuť robiť to, čo nás nebaví.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo