Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Viera
Ide o špecifický druh postoja ľudskej mysle. Keď človek verí, tak danú vec alebo jav nespochybňuje a nehľadá v ňom rozumovosť. Nedebatuje o ňom. Nespochybňuje ho. Takýto postoj dáva ľudskej mysli určité schopnosti a psychické vlastnosti. Verím a nespochybňujem svoju vieru. Viera je nespochybniteľná nikdy a nikým. To je základ viery. Je to tak na veky vekúce a nič a nikto na tom nič nezmení. Psychologicky dáva tento postoj kľud, harmóniu a pokoj duše. V ezoterike dáva viera v niečo napríklad schopnosť lepšie čítať zápisy o ľuďoch a zvieratách v magmatických poliach zemského jadra. Je tu možnosť niekoľkých postojov: 1.Veriť v niečo a niekoho 2. Postoj tranzový - pod určitým monotónnym rytmom niečo opakovať a opakovať, teda naučiť sa to. 3. Prístup prírodných šamanov a to je s niečím sa stotožniť a mať silnú psychickú väzbu na objekt záujmu. 4. Prístup z pozície viery. Verím v to a nepripustím opak. Je to tak a hotovo. 5. prístup dnešných rozumovo mysliacich ľudí a to je preverovať, bádať a skúmať.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo