Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Vedomie

Veľmi komplikovaný pojem, ktorý používa najčastejšie psychológia a psychiatria. Možno pod ním rozumieť určitý organizmus ako rastlinu alebo zviera, ktoré už reaguje na okolie určitou reakciou ako je napríklad pohyb. U človeka je vedomie v tom, že si dokáže v zrkadle uvedomiť, že je človek, ktorý sa nejako volá, niečo prežil, má svoje túžby, trápenia a želania. Základom vedomia sú reflexy organizmu na teplo, chlad, bolesť, na nejaký podnet zvnútra tela alebo okolia. Ďalšou zložkou ľudského vedomia sú inštinkty, ktoré napríklad riadia celkový vývoj organizmu, a tak isto trávenie a činnosť orgánov. Súčasťou ľudského vedomia sú aj pudy uložené v brušnom mozgu, ktorý má základ v ľudských črevách. V ľudskom vedomí je tiež program ľudskej výchovy a vzdelania k správaniu sa ako dnešný človek.

Doplnené 2007-11-12. Pokiaľ chceme byť presnejší a podrobnejší, tak môže mať univerzálny ezoterik vedomie klinické, reinkarnačné, snové, kabalistické, vedomie miechy, vedomie ľudské, vedomie magmatických záznamov, vedomie energetické ako je Reiki, vedomie brušného mozgu, vedomie cicavcov, vedomie kozmické, vedomie čiernych dier, vedomie pulzarov, vedomie anti čiernych dier, vedomie  aurické, vedomie UFO, vedomie sveta mŕtvych, vedomie veštecké a iné druhy vedomia.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo