Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Terapie
Pod týmto pojmom si nájdete určité postupy či už psychologické, medicínske, psychiatrické, sexuologické, liečiteľské a alternatívne, ktoré môžu mať určitú účinnosť do ľudskej psychiky a tela. Ezotericky ladené terapie sa najčastejšie usilujú, aby osoby nestratili niektoré jedinečné schopnosti. Osoba napríklad cíti pulzácie zemského magmatického poľa. Bežný medicínsky postup smeruje k tomu, aby sa takýto stav zlikvidoval. V ezoterickej rovine sa takáto schopnosť nelikviduje, ale stabilizuje sa tak, aby ju človek mohol bezpečne naďalej využívať vo svojom živote. Terapie v prípade zdravia robia ezoterici tak, aby si obsahovali prvok prevencie a udržania si špičkového zdravotného stavu dlhodobo vlastným pričinením, aby ezoterik musel navštevovať lekárov a liečiteľov iba v akútnych prípadoch a najlepšie vôbec. Ezoterik sa stáva sám sebe lekárom a aj liečiteľom. Ezoterik sa aj v rovine psychickej usiluje o sledovanie svojich psychických pochodov a robiť terapie ako prevenciu a nedopustiť neštandardné prejavy psychiky. Psychický štandard tu určuje klinický psychológ na základe psychotestov.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo