Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Talizman
Má množstvo významov. Talizman ako spomienka na nejakú významnú udalosť. V našom prípade budeme rozumieť pod talizmanom určitý kus rôzneho materiálu ako kov, drevo, kosť, minerál a podobne. Na tieto objekty sa potom robia špeciálne obrázky a znaky, ktoré majú pôsobiť do psychickej roviny človeka. Ste nervózni a máte určitý talizman zavesený na krku. Spomeniete si naň a to vás ukľudní. Takto si vytvoríte na talizman vhodný návyk. Talizman môže byť vytvorený ako magický rituál, ale pôsobí iba v prípade, že jedinec je psychicky naladený do prírodného vedomia. Teda nevie písať, čítať a ľudsky premýšľať. Verí v prírodné a náboženské sily. Talizman môže byť pre dnešných ľudí pripravený ako hypnotická pomôcka napríklad za účelom ovládnutia svojich psychických pochodov.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo