Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Mytológia
Tento výraz sa používa na označenie určitého druhu ľudského myslenia. Je založené na tom, že spôsob fungovania sveta sa vykladá podľa obrazov z prírody ako je strom, rebrík, stan, dúha, oštep a podobne. Ide o prírodno-šamanské vyjadrenie toho, ako funguje svet a jeho zákonitosti. Po mytologickom druhu vyjadrenia nastupuje náboženský výklad pomocou množstva symbolov, ktoré nadobudli tvar človeka, kríža, pohára a podobne. Po náboženskom výklade sveta a premýšľaní o svete prichádza rozumové vnímanie na základe vykopávok, zbierok nerastov, zbierok meteoritov a abstraktného vyjadrovania pomocou písmen a číslic matematiky. Vytráca sa naivný pohľad, ktorý je postavený na tvrdení a nie dokazovaní. Realita sa nemieša s fantáziou a snami. Ezoterik sa vracia k mytologickej a náboženskej praxi , ale robí ju vo vlastných snových pochodoch a nie ako folklór alebo idealistické filozofovanie, čo bolo prvé - vajce či sliepka. Ezoterik sa usiluje na základe svojich schopností aj o prísne vedecký model vnímania sveta.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo