Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Mozog
Ide o pojem, ktorým označujeme to, čo sa nachádza pod lebečnou kosťou. Teda pod lebečnou kosťou je mozgovo - miešna tekutina, dve blany, potom 3 až 7 vrstiev neurónov a pod nimi je niekoľko centimetrov bielej mozgovej hmoty. V mozgu je krvné riečište a krvné vlásočnice. Tak isto do celej hmoty mozgu idú nervové zakončenia a nervové dráhy. Celý mozog je rozdelený na ľavú a pravú hemisféru. Je spojený cez jeden bod asi v strede hlavy. Mozog sa ďalej delí na niekoľko častí a to dve predné časti - hovoríme o prednom mozgu. Po bokoch hlavy je na jednej aj druhej strane spánkový mozog. Hore nad ušami je temenný mozog a za ušami je zrakový mozog. Pod zrakovým mozgom je mozoček. Vo vnútri mozgu sú mozgovo - miešne dutiny, kde sa tvorí mozgový mok. Pod ním v strede je stredný mozog alebo aj zvierací mozog veľkosti väčšieho orecha. Pod týmto mozgom je centrum nervových dráh a začiatok predĺženej miechy, ktorá postupuje do chrbtice. Pod centrom nervových dráh je mozgový prívesok, ktorý sa podieľa napríklad na riadení trávenia. Ezoterik sa musí dôsledne naučiť koncentrovať do jednotlivých častí mozgu, spoznať ich a stotožniť sa s nimi. Teda do nich prenikať psychicky.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo