Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Mozoček
Je to časť veľkého mozgu pod zadným zrakovým mozgom v zadnej časti hlavy. Mozoček má veľkosť menšej tenisovej loptičky, je rozdelený na 10 častí vľavo a desať častí vpravo. Mozoček má na povrchu 3 až 7 vrstiev neurónov. Jeho úlohou je skenovať všetko dianie v tele až na úroveň jadier všetkých buniek. Zbiera informácie a usiluje sa o harmonickú spoluprácu. V mozočku je aj funkcia ukladania a vyberania všetkého, čo človek videl, počul, chutnal, hmatal a jednoducho prežil. Teda operuje v neurónoch a je ako vyhľadávač spomienok v pamäti. Ezoterik sa musí naučiť skoncentrovať sa do mozočka a psychicky doň prenikať. Tak isto sa musí s funkciami mozočku stotožniť. Mozoček možno za určitých podmienok otočiť aj na skenovanie vonkajšieho prostredia. Mozoček je základom všetkého kabalistického snaženia. Mozočkovej ezoterike predchádza dlhá prax tvorenia znakov a znakovej ezoteriky. Mozoček sa použije v meditáciách až vtedy, keď má ezoterik už mnohoročné skúsenosti a v pamäti uložené abnormálne množstvo informácií. Mozočková ezoterika je vrcholná aktivita v oblasti ezoteriky.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo