Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Miecha
Ide o pojem medicínsky, ktorý označuje zväzok nervových dráh po okrajoch a v strede s neurónmi. Miecha je uložená v chrbtici. Predstavte si ju ako drobné koráliky na špagátiku idúce od stredu mozgu až po kostrč. V predĺženej mieche, ktorá je v hlave, sa nachádzajú riadiace funkcie tlaku, teploty a podobne, teda riadiace centrá fyzikálnych veličín ľudského tela. Miecha má s temenným mozgom za úlohu riadiť zložitý pohyb celého ľudského tela. Teda pohyb rúk a nôh, pohyb svalov jazyka a tváre, jemnú motoriku rúk. Ezoterik sa musí naučiť koncentrovať sa do oblasti miechy a to klasicky silou vlastnej vôle alebo pomocou určitého druhu pohybu. Hovoríme o magickom pohybe za účelom skoncentrovania sa. V mieche si možno nasugerovať bodové poškodenia a otvoriť zvláštny priestor na ukladanie spomienok.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo