Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Meditácia
Ide o pojem, ktorý môže mať, ako je to v ezoterike zvykom, množstvo významov. Jedno je isté, že meditácia vyžaduje dva stavy a to stav koncentrácie na niečo a stav uvoľnenia a nekoncentrovania sa na nič. Meditácia je vždy úsilie koncentrácie na nejaký dej alebo objekt, aj samotné uvoľnenie je koncentrácia na obrovské množstvo bodov. Prípadne stav hypnózy a zaspania, kde už nie je totálne žiadna koncentrácia. Pre ezoterika je meditácia všetko, čo súvisí s vnútorným svetom v neurónoch vlastného tela. Teda všetko je zamerané na vlastné spomienky, ktoré sú v pamäti alebo sa tam majú dostať. Ezoterik si vyberá, čo sa stane súčasťou jeho spomienok a čo bude s jeho spomienkami v neurónoch po jeho bežnom živote. Meditáciou sa preniká do vnútra ezoterika a najlepšie do neurónových oblastí. Meditácia je otváranie psychických prenikov do seba a odtiaľ do vonkajšieho sveta okolo nás.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo