Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Magma
Ide o pojem, ktorým sa označuje obsah jadra Zeme. Od povrchu hladiny mora je do stredu Zeme asi 6 000 km. V centre je pod obrovským tlakom niečo ako magmatické jadro roztavených prvkov. No nespráva sa to ako roztavený kov v hutnom zariadení, ale skôr ako riadená termojadrová reakcia. Nikto presne nevie, ako bude magmatické jadro Zeme reagovať. Do tejto hmoty sa neustále odlupujú pevné časti zemského obalu. Žeravá hmota sa dostáva na povrch cez sopečné otvory ako láva. Magma Zeme produkuje niekoľko magnetických efektov, vytvára severný magnetický pól, ktorý nie je identický so severným zemepisným pólom a doslova v histórii ľudstva putuje. Reaguje naň kompas. Potom je tu ďalší efekt a to je sila, ktorá nás viacej priťahuje ako odpudzuje od pevného povrchu, teda zemská príťažlivosť. Nie vždy bola zemská príťažlivosť rovnaká, bola silnejšia aj slabšia. Hovorí sa o takej slabej magnetickej príťažlivosti, že šamani mohli lietať. No magma jadro má ešte jednu magnetickú pulzáciu, ktorá doslova každú stotinku sekundy vybuchuje ako blesk fotoaparátu a zaznamenáva, čo sa deje na našej planéte s ľuďmi a zvieratami. Ezoterik si musí vypestovať piaty zmysel, aby počul napätie 4. magnetických síl magmatického jadra. Ezoterik sa musí naučiť veštecky čítať zápisy o živote ľudí a zvierat. Ezoterik pri kozmickom vedomí sa musí naučiť odpútať svoje myšlienky od zemskej príťažlivosti, aby psychicky mohol prenikať do kozmického priestoru.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo