Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Mantra
Je to pojem, ktorý sa používa v joge alebo v indickom náboženskom systéme. Vysvetlili by sme si to asi takto. Je známe, že joga sa snaží všetku koncentráciu vrhnúť na jeden objekt a jeden cieľ. Tak napríklad sa budete pozerať na bielu stenu a budete mať pocit, že ste sa stali bielou stenou, na všetko ste zabudli a pamätáte si iba to, že existuje biela stena. Budete si neustále hovoriť jedno písmeno vo vnútri hlavy a to dokolečka dokola. Nič iné neviete, iba to jedno písmeno a dosť. Nasugerujete si, že ste všetko ostatné zabudli. Nakoniec sa vaše telo naplní zvukom písmenka, ktoré ste si vybrali. Doslova z vás vyžaruje. Je to také isté, pokiaľ si zoberiete nejakú mantru, ktorá sa skladá z určitých písmen. Napríklad ÓM MANI PADME HÚM. Ide o klasickú mantru. Je to vlastne rituálna koncentrácia, ktorá vašu myseľ skoncentruje na postavu indického božstva, ktoré má niekoľko hláv a množstvo rúk. Matry sú najčastejšie technika koncentrácie a zúženia vedomia na nejaký objekt cez určitý zvuk.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo