Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Mágia
Toto slovo môže mať množstvo významov. V dnešnom svete má v prvom rade označovať oblasť manipulácie s objektmi a pritom využívať nedokonalosť ľudských zmyslov. Hovoríme o zábave zvanej kúzelníctvo. V oblasti ezoteriky má mágia iný význam - ide o spôsob schopnosti prírodného človeka sa na niečo skoncentrovať a potom vykonať vhodný alebo žiadaný pohyb. Mágia je o pohybe celého tela. Nie je to tanec alebo športový pohyb. Je to pohyb tela za účelom skoncentrovania seba alebo inej osoby na niečo konkrétne. Tak isto to môže byť pohyb prstov v zmysle jemnej motoriky. Nie posunková reč. Tak isto je to určitá manipulácia objektov ako pohyb, ktorý slúži na skoncentrovanie sa na niečo konkrétne. Ezoterik sa naučí mentálnu mágiu vo svojej mysli. Môže robiť pohyb so spomienkami rôznych objektov, chemických látok, protónov a častíc. Bez zdatnosti v mágii sa ťažko bude rozumieť prírodnému vedomiu šamanov (od 50 000 rokov p.n.l. po obdobie 5 000 rokov p.n.l.).

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo