Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Kyvadlo

Významovo sa vyrovná pojmu virguľa. V zásade je to pomôcka na veštecké alebo liečiteľské výkony, ktoré sa prevádzajú pomocou prstov jednej ruky. Medzi ukazovákom a palcom sa drží špagátik, môže byť retiazka. Na spodnom konci je pripevnené malé závažie z rôzneho materiálu. Na toto závažie sa prenášajú reakcie svalových nervov a odrážajú reakciu svalov na rôzne podnety. Dáte si pred seba kúsok splesnenej salámy a svaly zareagujú určitým mikropohybom na tento negatívny objekt. Potom si dáte pred seba kúsok čerstvej salámy, a tak isto svaly zareagujú jemným pohybom, ktorý sa prenesie na závažie zavesené na špagáte. Zapíšete alebo poznamenáte tieto úkazy a už môžete diagnostikovať, čo je dobré a čo zlé. Môžete skúsiť aj iný postup. Predstavíte si nejakú životnú udalosť zo spomienok a necháte na ňu reagovať svoje svaly a kyvadlo v ruke. Takto môžete odhadovať, čo je pre vás dobré a čo nie. Takýto postup vám dovolí po určitej praxi mať nakoniec už iba mentálne kyvadlo.

Doplnené 2007-10-25. Kyvadlo má v prvom rade zmysel ako pomôcka pre nácvik svalového veštectva. Svalové veštectvo má slúžiť na to, aby ste v prípade dobrej látky ako je čistá voda cítili vo svaloch uvoľnenie. Pokiaľ by ste siahli na pohár s jedom, tak musia svaly stuhnúť. Pokiaľ si hovoríte pravdu, alebo niekto vám hovorí pravdu, tak sa svaly uvoľňujú. Pokiaľ svaly tuhnú, tak niekto klame.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo