Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Joga

Jednoznačne pochádza z Indie. Indickú kultúru považujeme za mimoriadne starú, má základy kdesi 60 000 rokov pred naším letopočtom. Kultúra Egypta je stará iba 20 000 rokov. No najstaršia kultúra bola v Afrike asi 90 000 rokov pred naším letopočtom, oblasť dnešnej Etiópie. Dá sa predpokladať, že indická kultúra si zachovala veľa prvkov pravekej kultúry a dokázala na ňu jedinečným spôsobom nadviazať. Egyptská kultúra nadväzovala na etiópsku kultúru, ktorá bola šamanská. Z tohto hľadiska nesie joga v sebe posolstvo najstarších meditačných techník. A to je v prvom rade nehybnosť, skľudnenie, koncentrácia na seba a niektorú časť svojho tela alebo na tranz a to je opakovaná koncentrácia na jednu činnosť. Každá pozícia dovoľuje koncentráciu na niečo pomocou pozície tela a to je veľmi dôležité. V zásade je joga dyslektická a postavená na tom, že jedinec sa koncentruje vytrvale a opakovane na jeden bod, ktorý si zvolil. Tak isto to môže byť jedna činnosť, jedna myšlienka, jeden obraz, jeden tón. Dyslektické znamená v chorobnom slova význame, že daná osoba sa dokáže koncentrovať iba na jeden predmet a jednu činnosť. Ostatné činnosti odmieta a nedokáže spraviť. Hovoríme aj o tranzovom vedomí, ktoré uvedie človeka do zvláštneho stavu pre duchovnú činnosť. Takýto stav vedie do brušného mozgu, kde máme uložené pudy, ktoré nás nútia hľadať jedlo, páriť sa, zachrániť sa, ochraňovať časti svojho priestoru apod. Takto môžete spoznať svoje pudy, inštinkty a reflexy, ktoré sú v nás budované aj 1 miliardu rokov, keď sme boli ešte na úrovni zhlukov buniek. Z brušného mozgu sa dá prenikať do ganglií okolo orgánov a potom do jadier buniek a odtiaľto naspäť do orgánov a systémov tela. Je to potom zvláštny stav ľudskej psychiky, ktorá sa oslobodila od svojej závislosti na potrebách buniek.

Doplnené 2007-10-25. Asána, lotosový kvet, čakra, kozmické vedomie, svet mŕtvych. V oblasti jogy a jej vnímania sme znovu postúpili ďalej a jogu už teraz charakterizujme ako ezoteriku, ktorá v sebe v prvom rade skrýva  kozmickú ezoteriku a kozmické vedomie. Asány považujeme za nácvik netradičných pozícií ľudského tela. Vychádzame zo skúsenosti, že jedinci, ktorí sú znetvorení a majú postáčané telo, majú vždy psychický prienik vedomia do fyzického priestoru v astronomickom kozme. Joga nesie v sebe aj základné techniky skľudnenia, stíšenia a koncentrácie do niektorej oblasti tela. Teda joga je jedinečný prostriedok nácviku základov ezoteriky. Joga ako spôsob psychického putovania v reálnom kozme okolo nás a to v extrémnych vzdialenostiach. Joga v sebe obsahuje systém čakier a to je systém kozmického putovania a presunu cez čierne diery v kozme. Z jednej čiernej diery do druhej. Joga v lotosom sede obsahuje stíšenie a skľudnenie a k tomu zastavenie činnosti časti svalov na nohách, čo je ten najlepší výcvik ku klinickému vedomiu, ktoré ide do psychického prieniku do sveta mŕtvych spomienok. Joga v skrytej podobe obsahuje dve najdôležitejšie oblasti ezoteriky a to je svet mŕtvych spomienok a reálny astronomický kozmos.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo