Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Imunita

Je medicínsky pojem. Imunitu poznáme v dvojakom význame:1. Imunita voči neštandardným bunkám v tele, ktoré sa geneticky pozmenili neželaným smerom a už škodia organizmu. 2. Imunita ako mechanizmus kontroly vhodných mikroorganizmov v tele.Imunita je aj na úrovni buniek tela, ktoré sú schopné sa uzavrieť a izolovať pred nežiaducimi chemickými látkami, mikroorganizmami alebo agresívnymi bunkami tela ako sú napríklad biele krvinky. Dokonca jadrá buniek s obsahom DNK a RNK sú schopné dvojitej ochrany. No nosná záležitosť imunity je na bielych krvinkách, ktoré vytvorila kostná dreň. Musia byť v dobrej súčinnosti s detskou žľazou, ktorá sa nachádza v strede hrudnej kosti. Tak isto biele krvinky musia mať dobrý základ v kostnej dreni. Napríklad v hnedom tuku tela sa môžu za určitých vhodných podmienok tvoriť látky podobné séram voči mikroorganizmom nežiaduceho charakteru. Rakovina je vždy následok zlyhania imunity z rôznych príčin.

Doplnené 2007-10-20. Už sme postúpili ďalej a základom celkovej imunity či už mikrobiálnej, alebo imunity za štandardné ľudské bunky sú oblasti spájania nervov do určitých dlhých nervových dráh. Imunita bunková má základ v lymfatickom riečišti a lymfatických uzlinkách. Tu sa kontaktujú biele krvinky a snažia sa udržať v tele vhodné mikroorganizmy. Mikrobiálna imunita funguje cez určité imunitné centrá ako sú potné žľazy, mazové žľazy, slinné žľazy, príušnicové žľazy, slzné žľazy, lymfatická mriežka v lymfatickom riečišti hrtanu a hrubých čriev, žalúdočné žľazy, tenké črevá, pankreatické šťavy, žlčové šťavy, obličky, lymfatický mok, mozgovo miešny mok a krv. Imunita za udržanie ľudských buniek v tele sa realizuje na úrovni detskej žľazy pri hrudnej kosti v strede hrude. Tu sa biele krvinky kódujú na udržanie ľudských buniek. Pokiaľ sa objaví akákoľvek forma onkologických  buniek, tak ich likviduje mikrobiálny systém, ktorý ich už spoznáva ako cudzie bunky.



Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo