Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Chémia
Je pojem, ktorý sme prevzali z medicíny a mali by sme skorej hovoriť o biochémii. Ľudské telo je nesmierne komplikovaná biochemická fabrika. Mozog a hlavne biela mozgová hmota produkuje asi 40 litrov chemických látok počas 24 hodín. Telo potrebuje denne skoro až 100 litrov chemických látok. Máme tráviace procesy začínajúce v ústnej dutine slinami, pokračujúce v žalúdku, kde sú tráviace žalúdočné tekutiny. V tenkých črevách sa nalieva žlč z pečene a pankreatickej žľazy. Ďalšie chemické pochody sú v hrubých črevách. Potom je tu biochémia kyslíka a kysličníka uhličitého pri dýchacích pochodoch, chémia tukových buniek, pečene, obličiek a hormonálnych žliaz. Každá bunka tela má svoje biochemické pochody. Biochemické pochody idú v nervstve, svaloch a ďalších systémoch tela. Všetko je tak komplikované, že to jednoducho nikdy nemôže fungovať 100 percentne. Do toho všetkého ešte v ľudskom tele fungujú mikroorganizmy.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo