Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Anjel

Je pojem, ktorým je ezoterika doslova preplnená. Len málokde sa autori snažia definovať, čo sú to vlastne anjelské sféry a ako by sa dali deliť a vysvetľovať ich zákonitosti. Treba si uvedomiť, že anjelské sféry vytvorili v prvom rade ľudia. Za najhodnotnejšie anjelské sféry sa považujú tie, ktoré vytvorili ľudia s veľkou detskou žľazou v strede hrude a veľká im zostala aj počas dospelosti. Psychika takejto osoby zostala celý život na úrovni dieťaťa a nedospela. Zároveň takýto jedinec je dyslektik a zaujíma ho iba jeden druh objektov v živote. Napríklad doslova sa hrá iba s pierkami. Po smrti takéhoto jedinca sa vo svete mŕtvych spomienok objavuje anjelská sféra. V podstate by mohol aj bežný človek v sebe vytvoriť anjelskú sféru a to tým, že by si nasugeroval veľkú detskú žľazu, správal by sa ako 12 ročné dieťa a neustále by niečo robil alebo sa doslova hral s pierkami a nič iné by ho nezaujímalo. Mohol by v sebe vytvoriť anjelskú sféru. No anjelské sféry mohli vytvoriť aj iné druhy organického života v kozme. Tieto sa nevyvíjali na planéte Zem. Stačilo, že tento druh života produkoval niečo podobné ako jedinci s veľkou žľazou a detskou psychikou. Poznáme v tomto smere tri základné druhy anjelských sfér a to bielu, sivú a čiernu líniu. Bielu líniu tvorili jedinci s dostatočne veľkou žľazou, sivú s menšou detskou žľazou a čiernu líniu s minimálnou žľazou. Celkovo u ľudí, ktorým ide všetko ako po masle a darí sa im, sú prítomné vždy biele anjelské línie. Pokiaľ sa to príliš predimenzuje, tak anjelská sféra môže škodiť na zdravie a silu vôle. Čierna anjelská sféra je prítomná pri neúspešných a deštruktívnych ľuďoch. Samozrejme, že máme aj iné anjelské sféry a to ako snové symboly. No pokiaľ sa vám sníva o anjeloch, tak to treba veštecky dekódovať, o čom to vlastne bolo v reálnom živote.

Doplnené 2007-10-18: Anjel bielej línie. Anjel čiernej línie. Anjel sivej línie. Anjel určitej hustoty. Anjel priesvitnej hustoty. Anjel mliečnej hustoty. Anjel diamantovej hustoty. Anjel zlatej hustoty. Anjel pulzačnej hustoty. Anjel vytvorený z rôznych predmetov. Anjelský odtlačok pre dieťa v 4. roku života zo sveta mŕtvych. UFO odtlačok anjela zo sveta mŕtvych. Anjelské sféry planéty Zem. Anjelské sféry niektorej inej oblasti kozmu.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo