Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Hypnóza
Vyjadruje určitý stav ľudskej mysle. Hypnotizér dokáže určitým spôsobom a to najčastejšie svojím hlasom uviesť určitú osobu do stavu letargie, nečinnosti. Tento stav sa podobá štádiu zaspávania alebo niečomu ako kómatickému stavu, kde dotyčná osoba môže vykonávať iba určité činnosti. Hypnotizér pôsobí do stredného mozgu osoby, mozoček a hormonálnu činnosť prepína do nočného režimu s tým, že niektoré neurónové centrá ponecháva v dennom režime a niektoré centrá prepína do nočného spánkového režimu. Odtiaľto hypnotizér môže pracovať do dennej pamäte dotyčnej osoby. Môže pracovať do snového archívu, teda nočnej pamäte, kde sú uložené sny stavu spánku. V hypnotickom stave možno prejsť do stavu média, ktoré môže vykonávať určité psychické aktivity ako presunúť sa cez magmatické polia a pozrieť sa, ktoré záznamy z magma polí sú na danom mieste. Médium môže ísť spraviť kontrolu a zásahy aj do sveta mŕtvych spomienok, ktoré prekrývajú fyzický priestor okolo nás. V mediálnom stave môže médium robiť veštecké výkony voči niektorej osobe. Je fantastické, pokiaľ sa vie niekto sám zhypnotizovať pomocou určitej hypnotickej techniky a robiť zároveň hypnotizéra aj médium. Treba si uvedomiť, že každá hypnotická technika môže v tomto jedinečnom stave medzi nočným a denným vedomím prinášať zaujímavé schopnosti a techniky.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo