Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Hystéria
Je pojem, ktorý do ezoteriky preberáme zo psychiatrie. Ide o zvláštny hraničný stav osoby, ktorá už halucinuje a nedokáže racionálne vnímať svoje okolie a seba. Klasický prípad, kde osoba, ktorá sa bojí myši, je schopná pred myšou vyskočiť na stôl a revať ako keby jej išlo o holý život. Ale hysterické prejavy môže mať aj osoba, ktorá má pocit, že je hrdina a chce niekoho zachrániť aj za cenu nasadenia vlastného života a rizika straty života. Aj tu ide o hysterickú rekciu a neschopnosť vnímať reálne nebezpečenstvo. Pri hysterickej reakcii nie je človek schopný vnímať detailnosť okolnosti. Všetko vidí príliš ťažké, alebo jednoduché, ľahké a bezproblémové. Hysterická reakcia sa často zamieňa s reakciou osôb, ktoré si dokážu v ústnej dutine nasugerovať užitie určitého lieku a vyvolať podobné reakcie ako pri skutočnom užití. Teda predstavím si, že som užil hadí jed a sugerácia je tak silná, že odpadnem do bezvedomia. Toto nie je hysterická reakcia, ale sugeratívna porucha. Pre ezoterika je dôležité koncentračné úsilie do stredného mozgu a odtiaľ priamo do nervstva v ústnej dutine. Ezoterik sa naučí využívať hysterickú povahu hlavne vtedy, keď ide robiť niečo nové a netreba hneď vidieť všetky problémy, ktoré to prinesie. Pokiaľ niekto prežije klinickú smrť, tak hysterická povaha sa presunie do šedej kôry spánkových lalokov mozgu po stranách hlavy. Pokiaľ je niekto usadený psychicky v mieche a má silný vzťah k prírode, tak časť miechy charakterizuje pohyby hysterika, ktoré sú chaotické. Najčastejšie časť krčnej miechy. Pokiaľ je človek usadený psychicky v brušnom mozgu, čo je v stene čriev, tak hysterická povaha má centrum na jednej dlani alebo chodidle. Pokiaľ je niekto skoncentrovaný na ganglie tela, tak hysterická povaha je v určitej časti tela a to najčastejšie v hlave. Prejavy hysterickej povahy sú v tom, že osoba nevníma detailne, preháňa alebo podceňuje situácie. Hysterická povaha je zaujatá sama sebou a svojou dôležitosťou alebo zbytočnosťou.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo