Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Halucinácie

Výraz zo psychiatrie. Jedinec trpiaci halucináciami už nedokáže vnímať svet očami bežných ľudí dnešnej doby. Osoba, ktorá tvrdí o rovnej stene, že je krivá a pritom väčšina tvrdí na základe skúmania, že stena je rovná, má halucinácie. Teda nedokáže vnímať veci reálne ako väčšina ľudí. Dobre vieme, že deti vnímajú často veci skreslene, ako keby svet bola veľká rozprávka. Nehovoríme o halucináciách, ale o vývojovom štádiu dospievania. Tak isto postarší ľudia môžu mať prekryté vnímanie snovým pochodom alebo chorobným stavom. Dospelá osoba, ktorá trvalo vidí to, čo iní nevidia, má pravdepodobne nejaké vnútorné poškodenie či už fyzického tela, alebo biochemických pochodov. Prípadne nás chce zámerne provokovať a klamať. Ezoterik si rozvinie veštecké vnímanie sveta a dokáže vnímať aj také fenomény, ktoré drvivá väčšina ľudí nedokáže vnímať alebo takúto schopnosť už civilizáciou a vzdelaním stratila. Ezoterik môže vnímať spomienky mŕtvych okolo nás po ich smrti, tiež magnetické zápisy zo života ľudí a zvierat uložených v magmatických poliach okolo seba. Ezoterik môže vnímať magnetické polia Zeme a aktivitu zemského magmatického jadra alebo iných vplyvov z kozmického priestoru. V tomto prípade ezoterik nemá žiadne poškodenie organizmu ani biochémie. Sú to zámerne trénované schopnosti.

Doplnené 2007-10-20. Halucinácie na základe fyzického poškodenia mozgu a inej časti tela, halucinácie na základe vzorcov štandardného ľudského správania. Halucinácie zväčšenia alebo zmenšenia tela. Halucinácie zrakové a to vidieť to, čo nie je skutočne v realite. Počuť zvuk, ktorý sa reálne nevytvoril, cítiť vôňu, ktorá nie je a podobne. Mať po jedle čudnú chuť. Mať o človeku skreslené predstavy.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo