Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Extáza
Je to psychiatrický pojem. Nie je jednoduché popísať tento stav slovami. Možno pomôže predstava človeka, ktorý sa šťastne zamiloval a je mu blažene na tele aj na duši, ako keby bol nadrogovaný. Extatický stav môže nastať, pokiaľ niekto vyhrá množstvo miliónov v lotérii. Extáza môže nastať aj vtedy, keď sa stane niečo, čo vyzerá ako zázrak. Poznáme aj náboženskú extázu a to vtedy, keď si veriaca osoba vytvorí náboženský symbol podľa svojich vnútorných túžob. Poznáme aj extázu vyvolanú drogami, čo nie je ten najsprávnejší smer v oblasti duchovna. Oznáme extázu šamanov, ktorí tancujú dovtedy, kým neodpadnú a po odpadnutí sa uvedú do zvláštneho stavu. Extázu môže vyvolať aj hrdinský čin niekoho. Extázu môže vyvolať aj orgazmus po kvalitne prevedenej súloži. Niektorí jedinci sa do extázy vedia dostať cez bolesť alebo pri zabití zvieraťa.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo