Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Epilepsia

Je pojem prevzatý zo psychiatrie. Ide o osoby, ktoré majú poškodený temenný mozog. Tu sa v určitých momentoch vytvoria prepojenia, ktoré zblokujú chemické pochody vo svaloch, kde neustále svalové bunky naberajú do seba vápnik alebo ho vylučujú, prípadne naberajú sodík alebo draslík podľa toho, či treba aktivitu, alebo pasivitu. Tento mechanizmus sa zblokuje a epileptik ide do svalového kŕču, či už niekde lokálne, alebo celotelovo. No poznáme aj mikrozáchvaty iba v niektorých svaloch počas dňa, aj počas noci. Pre ezoterika nie je dôležitá záchvatovosť, ale schopnosť sa skoncentrovať do temenného mozgu a sugeratívne vyvolať začiatočné štádium záchvatu. Tento stav treba udržať a psychicky v ňom pracovať. Tak isto sa ezoterik musí naučiť skoncentrovať do ústnej dutiny a vedieť tu vyvolávať rané štádium záchvatovosti, tak isto niečo podobné v mozočku, niečo podobné v hlasivkách.

Doplnené 2007-10-18: Epileptická choroba je lekársky diagnostikovaná poškodením šedej kôry temenného mozgu vo veľkého mozgu. Epileptická povaha je usadenie sa v oblasti temenného mozgu a nie choroba. Epileptické konanie. Vojak, policajt, dozorca vo väznici.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo