Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Alchýmia

Je pojem, ktorý v ezoterike tiež vyvoláva poriadny chaos. Pre účely našej ezoteriky alchýmia charakterizuje prienik ľudskej psychiky do chemických pochodov v ľudskom tele. Uvedomte si, že ľudské telo je chemická fabrika, v ktorej sa vyrobí obrovské množstvo chemických látok. Psychicky je možné zasahovať do procesov chémie koncentráciou pred ústnu dutinu a tu si doslova vsugerovať, že hlavne v mozgu vyrobíte akúkoľvek chemickú látku. Poznám prípady jedincov, ktorí neberú drogy, ale zato si ich vyrobia vlastnou sugeráciou vo vnútri seba. A tu je cesta na to, aby ste sa z tohto bodu vedeli pomocou sugerácie určitej chemickej látky vedeli skoncentrovať napríklad do ktorejkoľvek časti tela. Ezoterik sa naučí koncentrovať sa do hormonálnych žliaz a psychicky prenikať do látok, ktoré z hormonálnych žliaz prenikajú do krvného riečišťa. Množstvo chemických látok sa tvorí v tráviacom trakte, žalúdku, pečeni, pankrease a tenkých črevách. Je dobré a rozumné, aby si ezoterik naštudoval z medicínskej biochémie, čo sa vlastne v jeho tele produkuje, vyrába a spotrebuje.

Doplnené 2007-10-18: Alchýmia najčastejšie v sebe skrýva to, čo dnes nazývame UFO ezoterika, UFO objekty z kontaktu s organickým životom alebo zo sveta mŕtvych spomienok. Alchýmia je často návod na bunkové vedomie a psychická návšteva kozmického života.

Doplnené 2010-01-01:V ezoterike je možných niekoľko ciest. Jednou je cesta cez užívanie rôznych chemických látok. V šamanských kultúrach bežná, ale následne hrozí poškodenie chémie hormonálnej sústavy. Pokiaľ sú to drogy, tak je to nezákonné konanie ohrozujúce zdravie. Šamani sa cez užívanie chemických látok dostavali do nekonečných vzdialeností kozmu, ale nepostupovali systematicky v zmysle naša slnečná sústava, naša Galaxia, čierna diera, 2000 galaxií okolo našej Galaxie. Teda chaotické psychické prenikanie do kozmu. Ezoterik postupuje pomocou výcviku a budovaním neurónových centier v mozgu. Niečo také ako sa naučiť písať alebo behať. Musí sa to cvičiť koncentráciou do neurónov. Ezoterik si dokáže pomáhať prenikať do kozmu aj na základe sugeratívneho pocitu, že užil chemické látky. Absolútne uverí, že ich skutočne užil a v bielej mozgovej hmote vyvolá vhodnú chemickú reakciu. Ezoterik nestavia svoju duchovnú cestu na sugerácii. Takúto cestu berie ako pomôcku.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo