Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Šaman
Je označenie pre prírodného človeka, ktorého vrcholové obdobie je asi od 50 000 rokov pred naším letopočtom do obdobia asi 10 000 rokov pre naším letopočtom. Po tomto období nastupuje obdobie veľkých štátnych útvarov ako je ríša egyptská, aztécka, chetitská a podobne. Tu končí vysvetľovanie a myslenie na základe mytológie vzniku sveta z ohňa, vody, vzduchu a zeme. Nastupuje obdobie božstiev a vysvetľovanie vzniku sveta Bohom, Stvoriteľom a pomocnými božstvami. Teda šaman je prírodný človek, ktorý nevie písať, čítať a má kolektívne vedomie s prírodou. Nedokáže si logicky uvedomiť rozdiel. Ešte stále je ovládaný pudmi ako je pud obživný, teritoriálny, rozmnožovací a pud sebazáchovy. Tieto pudy už dokáže ovládať určitým druhom magického pohybu aj za pomoci prírodných objektov ako kosti, drevo, kameň a koža. Dokáže prekonať diktát pudov z brušného mozgu v stene čriev. Praveký človek dokáže pudy ovládať tranzom a to je monotónne búchanie, s ktorým sa dostáva z kontroly pudov, inštinktov a reflexov. Má už určitú slobodu konania, slabne diktát pudov a žitie ako zviera. Má určité rituály vedúce k ľudskosti. Šaman je označenie pre jedinca, ktorý dokáže seba aj svoje okolie dostať zo zvieracej psychiky a zároveň má veštecké a liečiteľské schopnosti, ale aj múdrosť. Ide o praktickú zručnosť a poznanie možností v prírode. V ezoterike je z tohto obdobia najhodnotnejšia časť anjelských sfér bielej šamanskej línie, ktorá v sebe neobsahuje žiadne ľudské túžby a želania. V ezoterike dovoľujú úspešnosť.


Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo