Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Symbol
Ide o pojem, ktorým sa označuje spôsob určitého historického zápisu toho, čo človek vnímal a chcel zachytiť ako kresbu. Vývoj zápisu možno vnímať dobre v egyptských hrobkách. Pokiaľ bolo v hrobke málo miesta, na zapísanie všetkého o živote panovníka museli používať skratky a zjednodušené kresby, a postupne sa prešlo na geometrické tvary a dohodnutie kombinácií týchto tvarov na označenie nejakej udalosti. No písmo v podobe čiarok ako matematiky potrebovali aj kupci a úradníci na zaznačenie kto dal a kto má dať ako povinný prídel do spoločného. No symbol môže byť aj ako piktogram. Vznikol ako geometrický tvar u tých, ktorých psychika fungovala v mozočku. Mozoček v zadnej časti hlavy funguje na tvorbe znakov a zjednodušení. Odtiaľto prenikali znaky do ľudského vedomia. Symbol môže mať obsah človeka prírodného, človeka pravekého, človeka náboženského a človeka moderného a vedecky založeného. Symbol môže v podobe stôp a pohybu vytvoriť aj zviera.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo