Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Sugerácia
Je pojem, ktorý patrí do oblasti psychiatrie. Ide o chorú osobu, ktorá sama alebo za pomoci iných uverí aj tomu, čo nie je skutočnosť. Stačí, aby ste jej spomenuli, že začalo pršať a daná osoba sa správa, ako keby pršalo. To je už ťažký stav sugerácie, kedy osoba uverí všetkému, čo jej poviete a nevie tento stav zrušiť, pokiaľ jej neprikážete. No sugerácia má aj svoju pozitívnu stránku, pokiaľ ju vie človek ovládať. To znamená, že si vie sugeráciu nahodiť, uveriť jej, nespochybňovať a chovať sa tak. No potom musí mať mechanizmus odsugerovať sa a vrátiť sa do normálneho štandardného stavu. Sugerácia tohto druhu sa nemá používať v bežnom živote. Mohla by sa stať osudnou. Napríklad si vsugerujete, že máte anjela strážneho a nič sa vám nemôže stať. Prestanete sa kontrolovať, dávať si pozor a môžete na nedostatok pozornosti doplatiť. Človek si môže nasugerovať a aj tomu počas života veriť, že nemá žiadnu chorobu a potom na to doplatiť, lebo odmieta vnímať varovné signály z organizmu. Môžu byť aj prípady, že namiesto toho, aby si niekto dával do poriadku poškodenú psychiku, tak to rieši sugeráciou hrania sa na normálne prejavy. Niekto si vsugeruje, aký je morálny a v skutočnosti rád kupuje kradnuté veci. Ale kontrolovaná sugerácia je pre ezoterika potrebná, aby mohol robiť niektoré oblasti ezoteriky, ktoré by boli pre ezoterika nedostupné. Bez sugerácie a jej ovládania by ezoterik nemohol robiť drvivú časť ezoteriky. Sugerácia je najpotrebnejšia technika v meditácii, ktorá aj meditujúceho chráni pred poškodením zdravia a psychiky.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo