Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Stredný mozog
Pojem spadá do oblasti medicíny. Ide o oblasť v strede mozgu. Stredný mozog, ktorý sa v odbornej literatúre nazýva aj zvierací mozog, je veľký ako holubie vajíčko alebo väčší orech. Je rozdelený na dve časti, jedna je vľavo a jedna vpravo. Každá časť je ešte rozdelená na 16 častí. Neuróny sú vo vnútri týchto drobných častí vo veľkosti kukuričného zrnka. Stredný mozog má dve funkcie a to starať sa o denný a nočný režim chodu človeka. Prípadne spĺňa funkciu niečoho, čo neustále zapína spánok a jeho porušovanie. Zvieratá majú zvierací spánok a nie ľudský, ktorý sa delí na nočný kľud a dennú aktivitu. Stredný mozog je cesta do snových procesov a vedie tiež k uplatneniu hypnotických techník. Stredný mozog u detí je v stave detskej psychiky. U dospelých ľudí sa napája na nervstvo v ústnej dutine, na nervstvo v temennom mozgu, na nervstvo v mozočku a nervstvo v hlasivkách. Vytvára tu 4 druhy pováh psychicky koncentrovaných v strednom mozgu. Bližšie naštuduj v Psyché škole - povahy.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo