Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Sexualita
Je pojem, ktorý nájdete v odbornej terminológii sexuológie, ktorá sa zaoberá sexuálnymi prejavmi človeka od jeho splodenia až po jeho smrť. V ranom detstve hovoríme o detskej sexualite šerblíka, cumlíka a lyžičky. Potom nastupuje obdobie pubertálnej sexuálnej aktivity spojené s dozrievaním. Nastupuje sexualita dospelých osôb, ktorá končí v rôznej fáze života človeka. Je to silne individuálne. Ezoterik sa venuje hlavne odbornej sexualite, naučí sa hovoriť o sexualite podobne ako sexuológ bez červenania a známok stúpajúcej vzrušivosti. No zároveň mentálne vie spustiť určitý stupeň vzrušivosti spojený s predstavami a sexuálnymi energiami. Napríklad niektorí jedinci európskeho pôvodu bežia na sexuálnych predstavách trvalo. V podstate je pre nich trvalo všetko vzrušujúce. V indickej populácii je všetko trvalo pod sexuálnymi energiami, teda aj celá ezoterika. Nepoznajú stavy asexuality. U nás sa u väčšiny jedincov striedajú dva stavy: asexualita a sexualita. Ezoterik sa dokáže skoncentrovať do všetkých druhov sexuálnych spomienok. Preniká do sexuálnych centier v šedej kôre veľkého mozgu, kde sú uložené rôzne druhy sexuálnych úchyliek ako zoofília, nekrofília, masochizmus, sadizmus, pedofília, fekalofília, narcizmus a ďalšie. Vie si ich mentálne predstaviť bez odporu alebo túžby to fyzicky realizovať. Vstupuje do svojej sexuality, naučí sa ju ovládať a stáva sa vedomou časťou ezoterika. Cieľ je prevziať aj sexuálne spomienky do sveta mŕtvych ako ucelený balíček spomienok.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo