Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Pyramída
Je pojem, ktorý sa týka určitého druhu stavby a je jedno, z akého materiálu bude postavená, či to je kameň, hlina, drevo, kov, papier alebo špagát. Kultúra pyramíd sa najviac rozvinula v Egypte a to z toho dôvodu, že pyramídy slúžili aj na iné účely ako duchovné. Niektoré pyramídy boli hrobky, niektoré sklady, niektoré ako ochranné objekty. No hlavne slúžili ako mechanizmus organizovania života Egypta. V kultúre pyramíd ustupujú do pozadia anjelské sféry šamanov, odtlačky anjelov šamanov sa preháňajú cez pyramídu a menia sa na egyptské božstvá, teda postavy s ľudskými alebo zvieracími hlavami. Ide o to, aby sa anjelské sféry podriadili potrebám spoločnosti a nie naopak. U anjelských sfér šamanov bielej línie sa človek podriaďuje anjelom a robí všetko, aby jeho spomienky po smrti skončili v spomienkach anjelov, ktorí majú svoj základ vo svete mŕtvych. Egyptské božstvá ujarmujú anjelov šamanov, aby slúžili pri rozvoji ľudskej kultúry a to sa udialo v podstate vo všetkých náboženstvách. Ezoterik nemá záujem o tento trend, kde sa anjelské sféry šamanov rituálne pretvárajú na ľudské božstvá ľubovoľného charakteru. Je to cesta od univerzálnych zákonitostí sveta mŕtvych do sveta živých.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo