Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Prírodné vedomie
Ide o vedomie prírodného človeka, ktorý nevie písať, čítať a logicky premýšľať. Je to obdobie ľudstva asi tak 50 000 rokov p.n.l. až 20 000 rokov p.n.l. V zásade prírodný človek má ešte stále zvieraciu psychiku a tá je prekrytá snovou psychikou. Teda prírodný človek vníma čiastočne napríklad strom, ale k stromu aj určitú postavu ako prírodné božstvo. Prírodný človek si neuvedomuje, že bežné logické vedomie je prekryté snovými symbolmi rôznych postáv. Prírodný človek sa ešte nevie skoncentrovať pomocou sily vôle ako dnešný človek. Prírodný človek sa musí vedieť na niečo skoncentrovať pomocou pohybu celého tela, pomocou pohybu prstov rúk a nôh. Dokáže sa skoncentrovať pomocou kombinácie určitých objektov okolo seba ako je kameň, drevo a podobne. Tento typ koncentrácie použije na to, aby sa dostal spod kontroly pudových príkazov z brušného mozgu v stene hrubých a tenkých čriev. Dnešný človek, pokiaľ je v štandardnom zdravotnom stave, už nepodlieha pudom z brušného mozgu, ale výchove a vzdelaniu. No prírodný človek o slobodu vôle musí bojovať pomocou pohybových rituálov. Napríklad pud sebazáchovy mu naháňa strach pred ohňom a núti ho k úteku. Prírodný človek pomocou magického rituálu ovládne tento vnútorný príkaz a pred ohňom neuteká. Ezoterik sa naučí rôzne druhy magického pohybu a potom si otvorí pudy v brušnom mozgu, aby ich dokázal držať pod kontrolou pomocou mágie. Ezoterik sa ovládnutím mágie naučí pochopiť, ako vlastne fungoval prírodný človek. Každý ezoterik vie, že prírodné vedomie pohybovej mágie funguje v každom človeku.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo