Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Praveké vedomie
Ide o druh ľudského spôsobu vnímania a vysvetľovania fungovania sveta. Praveký jedinec nemá ešte dostatok neurónovej kapacity ani rozvinutie jemnej motoriky ruky, aby si mohol spraviť dnešný pohľad na svet. Tak isto žije ešte v snovom svete. Teda ako zviera sa neustále prepadá do spánkových stavov a často je realita prekrytá snovou symbolikou, čo vedie k vnímaniu sveta na základe božstiev mytológie. Ezoterik si dokáže sugeratívne nahodiť tento stav a prenikať psychicky hlavne do ganglií a jadier buniek tela. Pozná techniku tranzu, čo je napríklad niekoľkohodinové búchanie niečím o niečo, kameň o podložku. Tento opakujúci sa pohyb vytvorí v ľudskej psychike jedinečný stav, ktorý mu dovolí skoncentrovať sa na určitú činnosť aj proti pudom a inštinktom, ktoré pravekého človeka ovládajú, ako my ovládame svet techniky, ktorá bez ľudského súhlasu a pokynu nemôže nič robiť, iba čo jej dovolíme. Tranzové vedomie dovoľuje vzoprieť sa proti diktátu pudov a inštinktov a smerovať k ľudskosti. Cesta zo zvieracieho sveta. Do pravekého vedomia zahrňujeme aj dyslektické alebo jogínske vedomie. Ide o to, aby ste sa skoncentrovali iba na jednu vec alebo iba na jednu činnosť a na ostatnú činnosť zabudli, ako keby neexistovala.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo