Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Pračlovek
Je pojem, ktorý v sebe zahŕňa obdobie vývoja ľudstva asi tak 100 000 rokov p.n.l. až do obdobia asi 50 000 rokov p.n.l. Človek sa začal vyvíjať do línie ľudského tvora. No ešte nevie čítať, premýšľať ani magicky konať. Dokáže sa dostať do tranzu a to tým, že mnoho hodín musí vykonávať ten istý pohyb a tento monotónne opakovaný pohyb ho uvedie do stavu mysle, v ktorej vie previesť činnosť, ktorú túži vykonať. Inak je neustále inštinktami a reflexami nútený reagovať ako automat na kávu a nemôcť sa slobodne rozhodovať. Tak isto si uvedomte, že praveký človek žije ako zviera a nemá ľudský, ale zvierací spánok. Teda nočný spánok sa prelína do dňa a praveký človek vníma všetko ako v snoch, teda cez snovú symboliku. Má pocit ako keby všade boli bohovia a duchovia. Dnes už ľudia vnímajú svet inak a nemajú denné vedomie prekryté spánkovým stavom plným snov a snových postáv. Rozsah vnímania a pochopenia sveta je zúžený na predmety ako je kameň, drevo, kosť, hlina. A sem ide všetka koncentračná schopnosť pravekého človeka. Neustále a tvrdo sa opakujúca sa. Ezoterik preniká do svojej pravekej mysle. Sugeratívne zmenšuje množstvo neurónov, s ktorými operuje a tak isto zužuje rozsah spomienok , ktoré má k dispozícii. Teda ako u dyslektikov - viem iba búchať skalou a nič viac a mám skúsenosť iba na toto búchanie. Ezoterik základy pravekého vedomia vidí v gangliách okolo orgánov tela. Postupne sa naučí zužovať a koncentrovať vedomie iba na jeden predmet a spomienky na tento predmet. A znovu prepnúť na inú činnosť.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo