Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Čuch

Je schopnosť človeka vnímať a vyhodnocovať vône okolo nás. Čuch sa skladá z nosnej sliznice a čuchových tyčiniek. Tu je pomocou dýchania prijatý podnet niektorej vône, či už príjemnej, alebo nepríjemnej. Potom idú nervové dráhy do predného mozgu a tu sa prijatá vôňa v zlomku sekundy vyhodnotí. Pre ezoterika je dôležité skoncentrovať sa do neurónov predného mozgu, kde sú čuchové neuróny a odtiaľto potom prenikať dovnútra svojho tela. Ezoterik používa techniku upchania nosu a následnej koncentrácie do predného mozgu a odtiaľ do nervstva tela idúcemu k orgánom a častiam tela. Niektorí ezoterici použijú čuchové bunky na podporu zrakového centra v zadnom zrakovom mozgu. Trvalým cvičením prerobia neuróny z čuchových buniek na zrakové bunky. Takúto zmenu robí hlavne ezoterik, ktorý robí denne množstvo vešteckých výkonov. Poprípade si tým pomôžu jedinci, ktorí majú poškodený zrak.

Doplnené 2007-10-18: Zmyslové centrum pre hmat je v temennom mozgu, zmyslové centrum pre zrak je v zadnom zrakovom mozgu, čuchové centrum je v prednom mozgu a sluchové centrum je v spánkových lalokoch.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo