Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Obezita
Ide o problémy ľudského metabolizmu. Na bunkovej úrovni to vyzerá tak, že tukové bunky sú schopné tuk prijímať do seba, ale už nie sú schopné ho pre organizmus vylučovať. U anorektikov je iný problém, nie sú schopní prijať tuk do buniek alebo ho extrémne rýchlo spaľujú. V obezite hrajú dôležitú rolu aj iné faktory ako je nesprávna činnosť mozgového prívesok, ktorý tlačí človeka do stavu hladu. Potom tu hrá dôležitú úlohu aj veľkosť a aktivita brušného vaku. Napríklad pri najedení sa extrémne prisunie krv do oblasti žalúdka, vytrávi príliš rýchlo a znova je tu hlad. Tak isto je problém efektívnosti trávenia v tenkých a hrubých črevách. Napríklad diétami sa metabolizmus zefektívňuje a spracuje do zbytku všetko, čo človek zje. Problémom môže byť pozmenená biochemická činnosť pankreasu, pečene a svalov tela. Tak isto je problém prebytok jedla a nedostatok celodenného pohybu. Môžu nastúpiť psychické problémy bulimikov, ktorí však nemajú odvahu a chuť niečo vyvrátiť, ale chuť na jedlo je extrémna. Osoba, ktorá je obézna, má jedinú šancu a to jesť princípom oddelenej stravy od seba. Jednu hodinu chlieb, druhú hodinu salám, ďalšiu hodinu jogurt. Koncentruje sa v strede hlavy na mozgový prívesok a keď pocíti hlad, tak si sadne a túžbu na jedenie zvládne. Pri najedení sa snaží ezoterik sadnúť si a nepustiť do žalúdka krv. Ide o to, aby spomalil trávenie. Treba si nasugerovať, že má iba polovicu žalúdka. Pokiaľ niekoho chytí stav nenajedenia a musí jesť, tak iba jeden druh, napríklad suché koláče a zje, koľko vládze. Prípadne žuje stravu a potom ju nepreglgne, ale vypľuje. Tlstý človek si neustále predstavuje, že je omnoho väčší, širší ako v skutočnosti, aby sa nekoncentroval do stredu tela, ale okolo seba. Chuť na jedlo pomáha prekonať prezeranie obrázkov magnetov a ukladanie magnetických pásov, čo sú gumené pásy, v ktorých je magnetický prach. Nikdy neklásť na telo magnety alebo sa oblievať magnetickou vodou, pretože hrozí devastácia tukových buniek. Niektorí obézni ľudia začnú držať diétu a schudnú. Potom už prestanú držať diétu, ale keď začnú naberať kilá, musia začať hneď diétovať a nedovoliť nabratie kíl naspäť. Čo je častá dietologická chyba. Metabolizmus sa neupravil.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo