Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Nervstvo
Ide o pojem, ktorým označujeme časť buniek v ľudskom tele, ktoré spájajú v podstate každú časť tela s každou časťou tela. Nervové dráhy a nervové zakončenia slúžia na aktivizáciu určitých činností tela a zase jeho spasívnenie. Nervové dráhy prenášajú množstvo informácií pri každej činnosti v organizme. Nervové bunky sa v dospelosti už nedelia a treba sa o ne vzorne starať. Vhodné sú trvalé dávky vitamínu E, ktorý sa nachádza v semenách plodov. Môže sa stať, že sa v dospelosti nervové bunky začnú deliť, vtedy dochádza k degenerácii nervstva. Ezoterik sa musí naučiť psychicky prenikať do buniek na základe kmitania, vibrovania a rezonovania. Ide o prenikanie do mikrosveta vlastných buniek. Doplnené 2007-11-08. Nervový systém je základom ľudských pováh. Pokiaľ vychádzame zo stredného mozgu, tak 4 povahy a to epileptická, hysterická, schizofrenická a psychopatická sú uložené v nervových dráhach idúcich zo stredného mozgu do úst, do oblasti temenného mozgu, do mozočku v zadnej časti hlavy a do hrdla. Pokiaľ berieme za základ šedú kôru veľkého mozgu, aj tu máme 4 povahy viazané na nervové zakončenia v oblasti šedej kôry temenného mozgu, predného mozgu, zrakového mozgu, spánkového mozgu a štruktúr neurónov zospodu veľkého mozgu.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo