Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Čas

Je pojem, ktorý dovoľuje označiť určité dianie alebo udalosti. Teda koľko času niečo trvalo, alebo môže byť aj odhad, koľko času to bude pravdepodobne trvať. Človek výcvikom a vzdelaním si v hlave vytvorí neurónovú oblasť na vnímanie času. Pre ezoterika je potrebné, aby sa naučil vnímať aj čas minulý, teda milióny, bilióny a trilióny rokov pred naším letopočtom. Takýto výcvik bude potrebovať pre vnímanie procesov vo svete mŕtvych spomienok, ktoré zostávajú po smrti niektorých zvierat a všetkých ľudí.

Doplnené 2007-10-18: Treba si dať pozor na špeciálne vnímanie času. Spomienky na to, čo sa udialo, sa po smrti ukladajú do sveta mŕtvych v intervaloch, keď sekundu podelíte na milión častí. S každou časťou sa po smrti človeka pracuje ako keby bola momentálne v čase prítomnom. Pozor vo svete mŕtvych spomienok, ktoré majú v sebe určitý plán, má zmysel nekonečný čas a nekonečný priestor.

Doplnené 2010-01-01: Ezoterik sa musí na duchovnej ceste usilovať, aby sa začal zaoberať aj iným časovým rozpätím ako je orientačne 100 rokov ľudského života. Ezoterik sa usiluje odmeditovať a spoznať aj to, čo bolo pred 2 miliardami rokov pred naším letopočtom. Tak isto sa usiluje ísť ešte hlbšie do histórie kozmu a informácie biliónov rokov staré nájde okolo nás na atómovej úrovni – svet mŕtvych spomienok organického života v kozme. Vstupom do ezoteriky dvojníkov má možnosť sa dostať k informáciám z mimoriadne hlbokej minulosti. Ide asi o 15 kozmov, ktoré tu boli asi pre naším kozmom. Minimálne máme na mysli priestor našej Galaxie a okolo asi 2 000 galaxií. Ezoterik siaha do teológie, kde je riešená idea, čo je to navždy, čo je to na večnosť. Ezoterik sa usiluje uložiť svoje spomienky na častice ako v prípade organickej hmoty, ktorá má dvojníka. Ezoterik uloží svoje špecifické spomienky na častice a vloží do nich program neustáleho expandovania do hlbočín kozmu a neustáleho rešpektovania zmien a vývoja v kozme.

Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo