Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Bunka

Je pojem, ktorý patrí do medicíny a biológie. Bunku nemožno vidieť voľným okom a treba k tomu mikroskop. Bunka má prijímanie potrebných a vylučovanie nepotrebných látok k svojej existencii. Bunky tela často produkujú aj určité chemické látky. V jadre buniek sú DNK a RNK reťazce, ktoré majú funkciu riadiť procesy v bunke, delenie bunky, komunikáciu bunky s ostatnými časťami a bunkami tela. Jadro riadi aj ochranu bunky voči nežiaducim vplyvom ako sú mikroorganizmy a chemické látky. Ezoterikovým cieľom je psychický prienik do jadra buniek a to pomocou blikania, kmitania a vibrovania. Ezoterik vie, že je možný psychický prienik do jadra buniek a že jadro buniek patrí do ezoteriky mikrosveta. Vlastne jadro buniek je siedma oblasť výskytu neurónov v ľudskom tele.

Doplnené 2007-10-18: V chromozómoch sú uložené gény ako drobné guličky na retiazkach a tieto retiazky tvoria DNK a RNK. Ezoterik preniká postupne do bunkovej blany, do orgánikov v bunkách. Potom do blany bunkového jadra a cez blanu jadra mitochondriálneho. Vo vnútri jedného aj druhého jadra sú chromozómy a v nich retiazky génov. Ezoterik sem preniká koncentráciou cez mozoček a vhodnú rezonanciu v membránach tela. Cez bunky vedie kontrolovaná cesta do mikrosveta častíc ako sú elektróny a protóny a podobne. Bunka, bunková blana, orgániky v bunke, jadrové blany, bunkové jadro, mitochondriálne  jadro, chromozóm, gén, molekula, prvky, častice, mozoček, membrána, rezonancia.

Doplnené 2010-01-01: Ezoterik na svojej duchovnej ceste najprv prenikne koncentráciou a pozornosťou do svojich orgánov a systémov v tele, nie do predstáv o nich, ale do reálnych orgánov. Potom si hľadá cestu do svojich reálnych buniek. Pomôže mu koncentrácia cez mozoček a odtiaľ do buniek. Ezoterik preniká ďalej a to orgánikov v bunke, troch jadier a to bunkového, mitochondriálneho a lyzozómového. Tu nachádza chromozómy, v nich génové retiazky, génové sekvencie, bielkoviny, aminokyseliny a DNK a RNK. Následne preniká do molekulárnych prvkov, do atómov v nich a nakoniec do častíc v atómoch.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo