Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Zasvätenie

Ide o určitý druh prevzatia skúseností jednej osoby. Zasvätenie bol tradičný mechanizmus prírodného človeka asi tak 20 000 pred naším letopočtom. V tomto období má človek kolektívne vedomie. Nevie čítať, písať a premýšľať. Na veci sa koncentruje cez určitý druh pohybu. Hovoríme o magickom konaní. Zasväcovateľ odovzdá zasväcovanej osobe určité poznatky o určitých činnostiach. Dnešný človek má ľudské vedomie, v ktorom sa nedá zasväcovať. Dnešného človeka možno hypnotizovať a učiť teoreticky alebo prakticky. Ide o proces výchovný. Na zasväcovanie sa najčastejšie používali kultové stavby, ktoré napríklad sprostredkovali kontakt do sveta mŕtvych alebo zemských magmatických polí. Tu sú určité spomienky o živote ľudí. Zasvätenie je jediná cesta, ako počas jedného života prevziať celú ezoterickú skúsenosť duchovného sveta.

Doplnené 2010-01-01:Keď ezoterik vstúpi na pôdu dvojníkov, tak sa zásadne zmenia aj zasvätenia. Pri zasvätení do systému dvojníkov nie je dôležitá osoba zasväcovateľa. Rozhodujúcu úlohu bude zohrávať samotný systém dvojníkov. Psychika ezoterika prenikla na častice a usadila sa na časticiach. Prienik psychiky ezoterika do častíc zásadne všetko mení a časticová psychika nadobúda jedinečný geniálny potenciál. Ezoterik sa musí naučiť plniť požiadavky jeho psychiky na časticiach. Teda je tu čas, aby potrel ezoterik predošlú psychiku, ktorá fungovala na prvkoch alebo atómoch. Na prvkoch funguje psychika klasicky, na časticiach po prežití klinickej smrti. A tieto dve psychiky sa musia potlačiť a rozvinúť sa  musí psychika častíc. Psychika častíc je psychika dvojníkov. A tak o tom, čo sa bude meditovať a ako sa bude zasväcovať, rozhoduje dvojník.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo