Učebnica ezoteriky

Obsahuje teoretické základy ezoteriky, ktorá sa venuje duchovnej ceste do vlastného ja. Umožní vám spraviť si predstavu, čo sa považuje za duchovnú cestu a čo všetko treba absolvovať, aby ste ju zrealizovali celú.

2. Slovník

Nájdete si tu vysvetlenie základných pojmov najčastejšie používaných na týchto internetových stránkach. Než sme napísali definície pod jednotlivé slová, tak sme toho z oblasti ezoteriky veľa naštudovali, odcvičili a prebádali. Verím, že slovník tohto druhu prinesie do vašej teoretickej a praktickej prípravy jasno a jednoznačnosť.

Brušný mozog

Rozumieme oblasť ľudských tenkých a hrubých čriev. V stene tenkého a hrubého čreva sa nachádzajú rozsiahle zhluky gangliových neurónov, ktoré sú drobné ako špendlíkové hlavičky. Medicínsky sa táto oblasť nazýva brušný mozog. U cicavcov je celé správanie riadené brušným mozgom a hovoríme o pudovom správaní. Medveď nevie premýšľať a musí konať tak, ako to má zaužívané storočiami. U človeka tak isto fungujú pudy. Pudová zložka je však potlačená a často nahradená výchovou, vzdelaním, ľudskými zákonmi a pravidlami. Tieto výchovné programy od narodenia prekrývajú zvieracie správanie. Ezoterik na duchovnej ceste sa dokáže do tejto oblasti skoncentrovať, ovládnuť ich a robiť duchovnú cestu tých, ktorí sú v tejto oblasti usadení aj psychickými prejavmi.

Doplnené 2007-10-18: Brušný mozog je vlastne 5. ezoterická cesta, ktorá sa usiluje ovládnuť pud rozmnožovací, pud sebazáchovy, pud teritoriálny cez symboliku obrázkov jaskýň a vyhrážania smrťou v predstavách. Tieto pudy potom človeka liečia a držia vo výbornej zdravotnej kondícii. Ešte je tu pud bunkový v tenkých črevách a potom pud génov. Pud génov je v lymfatických komôrkach. Podrobnejšie v Geriatrickej poradni.Prezrieť celý slovník
Meditacia.sk > Učebnica ezoteriky > 2. Slovník >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo