Knižné recenzie
Táto stránka sa zaoberá zverejňovaním najdôležitejších ezoterických knižiek, ktoré by mohli pomôcť pri vašej ezoterickej ceste. K danej knižke sa budem snažiť postaviť z pohľadu praktických meditácií a osobných skúseností. Pokúsim sa vystihnúť to, čo je hodné pochváliť a poukážem aj na to, čo je v knižke nedotiahnuté alebo nekonštruktívne. Verím, že tento prístup oceníte.

Staršie články >>

John E. Mack - UFO únosy lidí
Prieskum a veštecké bádanie toho, čo priniesol americký profesor psychiatrie John E. Mack a zverejnil v knižke, ktorá bola preložená aj do českého jazyka.

Jaroslava Zeleiová - Muzikoterapia - dialóg s chvením
Dovolím si vám predstaviť zaujímavú publikáciu o zvuku a jeho uplatnení v liečivých terapiách. Gratulujem autorke k vydarenej a vysoko hodnotnej knižke. V reči matematiky má knižka 310 strán a niekedy má človek pocit, že je doslova „nadupaná“ informáciami a údajmi zo sveta zvuku.

Jiří Vacek - Základy jogy a mystiky, 2. diel
Na začiatok trochu štatistiky. Knižka má 370 strán a za významný odkaz považujem asi 100 strán z tejto knižky, čo je na jogínsku literatúru vlastne mimoriadny úspech. Zbytok knižky sú autorove voľné úvahy a nemajú hodnotu praktického prevzatia do praxe ezoterika, ktorý kráča k hinduistickému Bohu.

Jiří Vacek - Základy JOGY a mystiky 1. diel
Venovať sa budem celkovo kontroverznej knižke, ktorú napísal Jiří Vacek. V knižke sa snaží o praktizovanie jogy a celkovo hinduizmu v podobe hinduistického Boha. Pokúsim sa z knižky odfiltrovať to, čo má pre nás určitú logickú hodnotu.

S. Levy, C. Lehr - Tvé tělo mluví
Na trhu sa konečne objavila kvalitná kineziologická knižka, ktorá dostatočne hlboko a precízne opisuje, o čom kineziologické umenie je a ako sa dá praktizovať v samotnej kineziológii a samokineziológii.

MUDr. Miroslav Bechyně, Csc., Mgr. Ružena Bechyňová - Lymfatický opuch
Budem sa venovať knižke, ktorá mimoriadne obšírne pojednáva o lymfatickom systéme a jeho fungovaní. V knižke sú zverejnené metodiky rôznych druhov terapií do tejto oblasti ľudského tela.

Ján Jánošdeák - Športová masáž a sebamasáž
V tejto knižnej recenzii sa budeme venovať umeniu masáže ľudského tela a hlavne svalov.

Phillippe Barraqué - Liečivá sila hlasu
Úvahy nad knižkou, ktorá sa venuje ľudskému hlasu a jeho využitím v oblasti liečiteľstva, alternatívnej medicíny a ezoteriky. Knižka môže byť zaujímavá a prospešná hlavne pre tých, ktorí sa venujú hinduizmu, joge a podobným smerom duchovného rozvoja.

Jiří Janča - Reflexní terapie
V tomto príspevku sa budeme venovať problematike, ktorú ja osobne zahŕňam do alternatívnej medicíny a to preto, lebo pri jej vysvetľovaní a praktizovaní sa používajú medicínske skúsenosti a poznatky.

Tao energie
Kniha Tao energie sa venuje práci s ľudskými bioenergiami a ich rozvodom v ľudskom tele. Každý, kto sa chce venovať seriózne Tao energii vo vlastnom tele, by mal ovládať bioenergie Reiki, teda najlepšie spraviť si základný kurz Reiki 1.

Pierre Lasenic - Tarot kľúč k iniciácii
Budem sa tu venovať problematike tarotových kariet a autorov týchto kariet. V prvom rade budem skúmať tieto tarotové karty, indickú šachovnicu a hracie kocky z hľadiska ezoterického.

Jan Jelínek - Veľký obrazový atlas pravekého človeka
Táto publikácia je vhodným študijným materiálom pre tých, ktorí sa chcú venovať hlbšie šamanizmu a chcú prírodnú podstatu svojho bytia aktívne otvoriť.

Carlos Castaneda - Magické pohyby
Autor: Carlos CastanedaKnižka: Magické pohybyPraktická múdrosť šamanov dávneho Mexika. Vydalo: Volvox Globator, Praha, Česko 1999Obrázky: použité z knižky ...

Vladimír Vondráček - Fantastické a magické
Autor: Vladimír Vondráček Knižka: Fantastické a magické. Vydal: Columbus, Praha v roku 2003 Obrázky: použité z knižky ...

Walter Lübeck - Rainbow Reiki.
Autor: Walter Lübeck Knižka: Rainbow Reiki Vydalo: Nakladatelství PRAGMA v Prahe 1997 Obrázky: použité z knižky ...

Jozef Kolmaš - Tibetská kniha mŕtvych.
Ezoterik: Jozef Kolmaš Knižka: Tibetská kniha mŕtvych Vydalo: Vyšehrad Praha 1995 ...

Jozef Pavel Kreperat - Léčéní drahými kameny
Autor: Jozef Pavel Kreperat Knižka: Léčéní drahými kameny Vydalo: Nakladatelství Alba 1996 Obrázky: Obal a vnútro knižky. ...

Marcus Schmieke - Vastu, indické FENG SHUI.
Autor: Marcus Schmieke Knižka: Vastu, indické FENG SHUI. Vydalo: Alexander GIERTLI EUGENIKA Bratislava Obrázky: Obal a vnútro knižky. ...

Klausbernd Vollmar - Sila snov.
Autor: Klausbernd Vollmar Knižka: Sila snov. Vydalo: Nakladateľstvo Tomáša Janečka Obrázky: Obal. ...

Serge Georg - Astrální putování
Autor: Serge Georg Knižka: Astrální putování Vydalo: Eko - konzul Obrázky: použité z knižky ...

Stanislav Banhází - Knižka čarodejníckych receptov.
Autor: Stanislav Banhází Knižka: Knižka čarodejníckych receptov. Vydalo: Eko - konzult Obrázky: použité z knižky ...

Milan Nakonečný - Lexikón mágie.
Ezoterik: Milan Nakonečný Knižka: Lexikón mágie Vydalo: Nakladatelství Ivo Železný PRAHA 1993 Obrázky: použité z knižky ...

Nik Douglas a Penny Slingerová - Mystéria sexu.
Ezoterik: Nik Douglas a Penny Slingerová Knižka: Mystéria sexu. Vydalo: Nakladateľstvo IKAR. Vydalo v roku 1995. Distribútor: nezistený Obrázky: použité z ...

Osho - Oranžová kniha. Meditační techniky.
Ezoterik: OSHO Knižka: Oranžová kniha. Meditační techniky Vydalo: Pragma 1991 Distibútor: nezistený Obrázky: Z knižky a z Veľkých majstrovských karie ...

Jozef Kolmaš - Tibetská kniha mŕtvych.
Ezoterik: Jozef Kolmaš Knižka: Tibetská kniha mŕtvych Vydalo: Vyšehrad Praha 1995 Distribútor: nepublikovaný Obrázky: použité z knižky Túto publikác ...

Staršie články >>
Meditacia.sk > Knižné recenzie >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo