Fitnes - poradňa
Všeobecné praktické rady, ktoré majú pomôcť s celkovou fyzickou kondíciou človeka, spôsobom držania tela, dýchania, stavom platničiek a kĺbov. Sem patrí aj celková ohybnosť. Tak isto sem patria aj terapie spojené s masážou, posilňovaním a rôznymi druhmi pohybových terapií. Sem zaraďujeme aj liečby vodou, teplom a bahnom. Všetko sa určuje na základe klasickej medicínskej diagnostiky, ku ktorej je priradená liečba a liečebné zásahy na základe vešteckej intuície.

Staršie články >>

Všestranná posilňovňa
Snaha o udržanie kondície všetkých druhov svalov, či už priečne pruhovaného, kostrového, alebo srdcového svalu. Pružnosť šliach a správne nastavenie kĺbových spojov. Mikronatŕhanie svalov cvičením do bolesti.


Zaťažované kĺby - A 825
Mám občasné bolesti v ľavej krížovej oblasti, som objednaná na magnetickú rezonanciu. Doktorka mi povedala, že je to vraj posunutá platnička.

Mikronatŕhanie svalov
Neustále malé zvyšovanie váhy. Na začiatku mikronatŕhanie svalov zvýšenou váhou. Potom aktívne cvičenie s menšími váhami. Cvičiť jednu hodinu iba určitú svalovú partiu, ostatné nie. Používať opasok na stiahnutie pásu a to vždy pri každom cvičení. Nerobiť cvičenia, ktoré príliš zaťažujú oblasť pásu a svaly okolo panvovej oblasti. Jánošíkov opasok.

Výpony na prístroji v stoji
Postavíme sa na vyvýšenú podložku. Polovica chodidiel presahuje cez podložku. Ramenami zdvihneme prístroj. Podľa možnosti telo je neustále vzpriamené. Kolená môžu byť mierne pokrčené.

Predkopávanie na extenznom stole
Posadíme sa na prístroj, chrbtom sa oprieme o dosku. Nohy zaprieme za opernú dosku prístroja. Je dobré pokiaľ je doska nastaviteľná. Pohyb začíname v spodnej polohe až do úplného prepnutia v kolenách. V hornej polohe pohyb na okamih prerušíme a potom pomaly a kontrolovane spúšťame. Pri spúšťaní váhy nádych, v hornej polohe výdych.

Tlak nohami na leg – presse
Ľahneme si na dosku prístroja. Máme takmer natiahnuté nohy, aby sme mohli váhu chodidlami ešte trochu nadvihnúť. To umožní odistiť bezpečnostný kolík. Chodidlá sú opreté na šírku ramien o plošinu pred sebou.

Drepy
Rozkročíme na šírku ramien. Špičky chodidiel sú vytočené smerom von. Tlak celej váhy činky a tela ide na stred chodidiel, nie na päty alebo špičky. Činky spočívajú na vrchnej časti trapézového svalu a je dobré dať si pod tyč podložku. Tesne pred začiatkom cvičenia zafixujeme pohľad na miesto vo výške očí.

Vis na hrazde
Zavesíme sa na hrazdu, nohy mierne pokrčíme v kolenách. Chrbát je opretý o stenu alebo rebriny. Nohy zdvíhame do vodorovnej polohy. Pohyb vychádza z brušných svalov. Chrbát je počas cvičenia stále zaguľatený. Cvičenie nedoťahujeme ani v hornej ani dolnej polohe. Môžeme dávať nohy od seba a podobne.


Šikmá lavička
Sadneme si na šikmú lavicu, chodidlá sú zasunuté za operadlo na nohy. Mierne sa nahrbíme a takto držíme chrbát počas celého cvičenia. Na lavičku si počas cvičenia nelíhame. Pôsobí to zaťažujúco na bedrovú časť a znižuje efekt cvičenia na brušné svaly.

Brušáky
Sadneme si k rebrinám, kolená ohneme do pravého uhla a zasunieme chodidlá za spodnú priečku. Ruky dáme za hlavu alebo položíme na prsia, prípadne položíme voľne vedľa tela. Cvičíme ľahy a sedy so zaguľateným chrbtom počas celého cvičenia.

Predklaktie
V sede na lavičke uchopíme veľkú činku. Môže byť aj malá činka. Položíme predlaktie na stehná tak, že zápästie je až za kolenami a môže sa voľne pohybovať. Krčíme zápästia. Cvičíme nadhmatom alebo podhmatom. Cvičiť možno aj s gumeným krúžkom, ktorý sa stláča v ruke.


Triceps s jednoručkou
Uchopíme jednoručnú činku, jednu nohu vysunieme dopredu, oprieme sa rukou o lavicu. Predkloníme sa. Ruku s činkou držíme v zapažení v horizontálnej polohe. V tejto polohe prevádzame extenziu v lakťovom kĺbe až do úplného prepnutia paže. Nepoužívame pri cvičení veľké váhy, nepohybujeme zápästím. Pri spúšťaní nádych, pri prepnutí paže výdych.


Triceps v ľahu s veľkou činkou
Ľah na lavičku, zdvihneme činku do natiahnutých paží. Činku držíme bezpalcovým úchopom s rukami najlepšie 20 cm od seba. Úchop je možné meniť a ruky dávať od seba a k sebe podľa záujmu. Pozor na stabilitu činky. Z hornej polohy nad hrudníkom ideme do polohy úplne na povrch hrudníka.

Druhy kulturistického pohybu
Kulturistika. Vzpieračstvo. Atletika. Lyžovanie. Gymnastika. Box. Zápasenie. Rast svalovej hmoty. Ako šetriť kĺbové spoje a šľachy. Kulturistické vzpieračstvo, atletika, lyžiarstvo, gymnastika, zápasenie. Kulturistický box.

Bicepsový zdvih v sede
Sedíme na lavičke. Nohy máme rozumne rozkročené. Do jednej ruky dáme činku, lakeť oprieme o stehno. Činku zdvíhame podľa možnosti výhradne bicepsovým svalom. Spúšťame pomaly. V hornej aj dolnej polohe s činkou čo najmenej hýbeme.

Bicepsové zdvihy s veľkou činkou
Veľkú činku držíme v šírke ramien. Predlaktie oprieme o lavicu. Činku spúšťame a dvíhame k brade. Predlaktie čo najmenej odpájame od podložky. Zhora spúšťame pomaly a stabilizujeme v mierne pokrčených rukách, ktoré úplne nevystierame. Dole nádych, hore výdych. Dbajte na riziko poškodenia šliach na kĺboch.

Kombinácie cvičení
Posilňovanie. Základné cviky zvládnuté. Posilňovanie v uhloch zvládnuté. Posilňovanie na ohybnosť zvládnuté. Posilňovanie vzpieračské s neustálym navyšovaním zvládnuté. Cvičenia s ťahačmi zvládnuté

Bicepsové zdvihy s jednoručkami
Sadneme si na lavičku, ktorá je rozumne zaklonená. Vezmeme činky do rúk. Trup fixujeme pevne na povrch lavičky. Činky spustíme po stranách lavičky. Palec na ruke smeruje dopredu. Paže v lakťoch sú mierne pokrčené.

Sťahovanie kladky zvrchu širokým úchopom pred a za hlavu
Chytíme tyč kladky bezpalcovým úchopom zhora. Sadneme si a nohy zapáčime tak, aby sa nehýbali. Sťahujeme kladku, až sa dotkneme chrbta. Lakte tlačíme do strán. Trup je pokiaľ možno vzpriamený. Sťahovať môžeme aj k hrudi a vtedy prehneme chrbát dozadu.


Príťahy kladky zospodu v sede
Posadíme sa ku kladke ťahanej zospodu a s dostatočným odstupom sa nohami oprieme. Uchopíme ťahové náradie a pohyb začíname v predklone. Ruky sú čo najviac vytiahnuté.

Príťahy jednoručnej činky zboku
Koleno si dáme na lavičku a tiež jednu ruku. Do druhej zoberieme jednoručnú činku. Činku priťahujeme a spúšťame od hrudníka až skoro na podlahu. Polohou lakťa pri cvičení určujeme, ktoré chrbtové svaly sa do posilňovania zapoja.


Príťahy činky v predklone
Vzpriamený stoj rozkročný, nohy v kolenách mierne pokrčené. Predkloníme sa, chrbát je neustále napnutý ako struna, mierne je ohnutý hore, vytvára tvar luku.

Predklony s činkou na ramenách
Činku si dáme na ramená, nohy mierne rozkročené, mierne pokrčíme kolená. S činkou na ramenách sa predkloníme do horizontálnej polohy a po predklonení sa vrátime späť. Chrbát je počas cvičenia rovný.


Mŕtvy ťah s mierne pokrčenými nohami
Vzpriamime sa, rozkročíme na šírku ramien a mierne pokrčíme v kolenách. Činku chytíme v šírke ramien nadhmatom. Pri cvičení máme rovný chrbát, neohýbame ho.

Hyperextenzia
Toto cvičenie je určené zariadením, na ktorom ho cvičíte. Nohy sú pevne zakliesnené o oporu a telo je od pása hore voľné na cvičenie.

Staršie články >>
Meditacia.sk > Poradne > Fitnes - poradňa >

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo