Sugeratívny hnev

dátum: 23.11.2004

Hnev, jeho prejavy. Prijateľné, neprijateľné. Ako uspokojiť emóciu hnevu. Oprávnený hnev. Úmernosť, neúmernosť. Veštectvo a intuícia. Rozumovosť bez emócií hnevu. Konštruktívnosť. Psychohygiena.
Hnev, to je rekcia na nespravodlivosť, nespokojnosť so sebou alebo inými. Hnev môže nastať aj v stave ohrozenia. Až príliš vám na niečom záleží. Hnevom hájime svoje teritórium, hnevom na seba sa nabudzujeme do agresivity a útočnosti. Hnev nejako musíme vyjadriť. Napríklad prudkým pohybom, krikom, plačom, iróniou, úderom alebo nezáujmom. Paleta je pestrá. Keď sa hneváme, tak nemôžeme premýšľať nestranne. A hnevom situáciu iba zhoršujeme a nie riešime. Tak isto sa stane, že hnev narastá a stáva sa neprimeraným. Namiesto toho, aby zostal v rovine pozitívnosti, stáva sa ešte ničivejší a všetko zhoršuje. Teda hnev či už je opodstatnený, alebo neopodstatnený, je vlastne v ľudskej spoločnosti zbytočný a je prejavom výsadne zvieracím. Ešte horšie je vtedy, keď hnev neprejavujeme a dusíme ho v sebe. To môže viesť k zákernostiam a keď hnev udusíme úplne, môže to mať aj zdravotné následky. Teda ako z tohto začarovaného kola von?
Je potrebné, aby sme pri emócii hnevu, ktorá vzniká spontánne ako zvierací prejav, všetko riešili sugeratívnou formou. Nasugerujte si, ako svoj hnev dôsledne a dôkladne vybijete. Samozrejme v rovine sugeratívnej a to tak, že psychika uverí, že ste sa hnevali a emócia bude uspokojená. Potom všetko zvážte rozumne a hľadajte racionálne riešenia, ako všetko riešiť a nevyrobiť ešte väčšie škody. Viem, že je to technika náročná, ale veľmi prospešná. Jednoducho emóciu sugeratívne uspokojíte a ona nevie odlíšiť, či ten hnev bol skutočný alebo nasugerovaný.
Dotyčná osoba neprišla na stretnutie na čas a tak posunula ďalšie stretnutia. Jednoducho vyrobila chaos. Príde neskoro a dobre jej fyzicky vynadáte. Tým stratíte ďalší časť. Negatívne ovplyvníte ďalšie stretnutia a vyrobíte z malého problému veľký problém. Lepšie je predstaviť si sugeratívne, ako ste dotyčnej osobe vynadali a hľadať spôsob, ako prejednať veci rýchlejšie a kľudnejšie. Keď dotyčný príde, radšej mu povedzte, že okráda sám seba a nabudúce nech si skúsi čas zorganizovať aj s rezervou. Prípadne prejednáte jeho organizačné schopnosti a problém riešite rozumne a bez zvieracích emócií.

Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Poradne > Emócie - poradňa > Sugeratívny hnev

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo